Декілька ретросвітлин Запоріжжя 1940-х років.


На фотографіях – перехрестя сучасного Соборного проспекту та вулиці Сергія Серікова (район Автовокзалу). Всі вони зроблені з 1941 по 1943 роки – під час німецької окупації Запоріжжя. Вулиця Сергія Серікова у цей час мала назву “Броньова” (до цього і після, до 2016 року – “Комсомольська”).

Фотографії зроблені з будинку на розі сучасних Соборного та Серікова (Соборний,11) – колишньої будівлі аптеки Тавоніуса, у напрямку сучасного “Космосу”. На останніх двох світлинах – цей будинок у часи німецької окупації. Останнє фото – із журналу “Novi svit” за грудень 1941 року, зі словацькими солдатами. Підпис зі словенської переклав так: “З просуванням словацької армії герб Словацької республіки просувається вглиб серця України. На перехрестях доріг у захоплених містах можна побачити словенських солдатів, які позначають напрямки”.

Друзі, продовжую вам розповідати про наше місто. В мене та у Запоріжжя ще стільки цікавого – розповідати й розповідати. Тож не зупиняюсь – попри всі негаразди та завдяки вашій підтримці. Щиро дякую всім, хто підтримує! Подякувати за статтю, або пригостити мене кавою, або підтримати появу нових статей чи взагалі роботу сайту можна за наступними реквізитами:
Карта: 4149 6293 3142 8607 (Приват, Вертепний Р.В.).
PayPal: retrozp@gmail.com.

 © Роман Акбаш, akbash.zp.ua, 17 серпня 2023. Текст статті та фотоматеріали до неї поширюється за ліцензією «Creative Commons із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» та з обов’язковим активним гіперпосиланням на цю вебсторінку. Будь-яке використання без вищезазначених умов забороняється. Дякую за розуміння!

Джерела:

Фото: “Атипове Запоріжжя”; власні архіви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *