Півкруг (“Полукруг”) – один з моїх найулюбленіших куточків Ретро-Запоріжжя.


Є одне місце Запоріжжя, яке я дуже люблю роздивлятися на старих фотографіях Запоріжжя. Це – так званий Півкруг на Правому березі, перехрестя вулиць Академіка Весніна, Сергія Синенка та Генераторної. Погляньте самі – яка краса!До речі, місцеве тролейбусне кільце не має ніякого відношення до назви “Півкруг”. Зупинка має таку назву на честь довколишнього селища. Це – один з кордонів Четвертого селища, яке було створене ще у часи Дніпробуду. Його майже повністю відбудували та перебудували вже після Другої світової війни. А назва “Півкруг” від особливості тутешніх вулиць – вони не прямі, а розташовані півколами. Подивіться на мапі!Наприклад, перша історична назва вулиці Академіка Весніна – Великий Півкруг (“Большой Полукруг”. А “Малим Півкругом” спочатку називалась сучасна вулиця Петра Ребра (колишня Анрі Барбюса).А тепер про ретро-світлини. Всі вони зроблені у 1950-і роки. Залюбки ділюся фотографіями з вами. Якщо вам подобається та хотіли б ще – донати на підтримку сайту лише вітаються!


Друзі, тимчасово, до Перемоги, змінив професію – замість екскурсовода став добровольцем. Тому поки що на жаль не можу проводити екскурсії. Але продовжую вам про нього розповідати в інтернеті. У мене та у Запоріжжя ще стільки цікавого – розповідати й розповідати. Тож не зупиняюсь – попри всі негаразди та завдяки вашій підтримці. Щиро дякую всім, хто підтримує!
Карта: 4149 6293 3142 8607 (Приват, Вертепний Р.В.).
PayPal: retrozp@gmail.com.

 © Роман Акбаш, akbash.zp.ua, 10 квітня 2023. Текст статті та фотоматеріали до неї поширюється за ліцензією «Creative Commons із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» та з обов’язковим активним гіперпосиланням на цю вебсторінку. Будь-яке використання без вищезазначених умов забороняється. Дякую за розуміння!

Джерела:

Фото: “Атипове Запоріжжя”; сайт “Запорізька спадщина”, колекція Валерія Гущі, власні архіви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *