Сучасну будівлю Дніпровської райадміністрації Запоріжжя знають майже усі. Районна влада облаштувалася тут 1991 року. Дніпровський район сьогодні “іменинник”, то пропоную пригадати, а комусь може й дізнатися, про деякі колишні “штаб-квартири” районних керівників.


З 1930 по 1935 рік влада району, тоді Дніпрельстанівського, базувалася на Лівому березі. Районна рада розташовувалася у Будинку громадських організацій неподалік від греблі. Зараз це місце та будівля на розі Соборного проспекту та Паркового бульвару. Вона була перебудована після Другої світової війни. Зараз тут працюють поліціянти.

Наприкінці 1940-х років виконком Ленінської райради трошки попрацював на розі сучасних проспекту Соборного та вулиці Трегубенка. Ось у цьому будинку, який збудували за проєктом архітектора Якова Бліндера. Соборний, 228.

А у першій половині 1950-х років райвиконком працював теж на Шостому селищі, але вже в іншій будівлі – на розі проспекту та Спортивної вулиці.Зараз – вулиця Валерія Лобановського.

Для сесійних засідань районної ради потрібен чималенька зала. До 1991 року депутати Ленінської райради засідали у Палаці культури Енергетиків на бульварі Вінтера.

А поруч з Палацом культури Енергетиків – головна партійна будівля Ленінського району. Тут розташовувався райком партії. Зараз – “собес”.

Неподалік від райкому працював районний виконком – з 1965 по 1991 рік. На першому поверсі звичайнісінькій 5-поверхівці! Знаходиться вона на розі Вінтера та Гребельної.

Друзі, тимчасово, до Перемоги, змінив професію – замість екскурсовода став добровольцем. Тому поки що на жаль не можу проводити екскурсії. Але продовжую вам про нього розповідати в інтернеті. У мене та у Запоріжжя ще стільки цікавого – розповідати й розповідати. Тож не зупиняюсь – попри всі негаразди та завдяки вашій підтримці. Щиро дякую всім, хто підтримує!
Карта: 4149 6293 3142 8607 (Приват, Вертепний Р.В.).
PayPal: retrozp@gmail.com.

 © Роман Акбаш, akbash.zp.ua, 16 березня 2023. Текст статті та фотоматеріали до неї поширюється за ліцензією «Creative Commons із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» та з обов’язковим активним гіперпосиланням на цю вебсторінку. Будь-яке використання без вищезазначених умов забороняється. Дякую за розуміння!

Джерела

Шиханов Р.Б.  Ленінський район міста Запоріжжя (1928-2008 роки): Становлення та розвиток місцевих органів влади. – Запоріжжя: «Інтер-М», 2008

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *