4 листопада в історії  світу – про деякі цікавинки, що сталися цього дня, читайте в нашому традиційному огляді.

1493

Гваделупа

Експедиція Христофора Колумба відкриває острів Гваделупа.  Цей острів населяли войовничі кариби. Майже весь час вони проводили у тривалих набігах на мирних жителів інших островів, грабували їх та полонили місцевих жінок. Як пояснили Колумбу полонянки, кариби вбивали та з’їдали їх чоловіків. Так слово “кариб”, спотворене іспанцями в “канібал”, стало рівнозначним слову “людожер”. Самі кариби називали свій острів «Карукера» – Острів прекрасних вод. Колумб назвав острів на свій лад – Санта-Марія Гваделупська Естремадурська.

1791

Битва на ріці Уабаш

На піці Уабаш, біля форту Уейн зійшлися армія генерала Артура Клера  та об’єднані загони індіанських племен. Серед  останніх – маямі, уайндоти, ірокези, шовні, делавери, охібва та потаватомі. Індіанці, яких очолював вождь Маленька Черепазха завдали поразки своїм опонентам. Загинуло 623 солдата армії Клера.  Це найбільша поразка, яку коли-небудь американська армія зазнавала від індіанців.

1811

Повстання луддитів

У селищі Булвелл під  англійським Ноттінгемом група з чотирьох чоловік увірвалась в будинок місцевого майстра Голлінгсворта і знищила шість ткацьких верстатів. Ця подія стала початком повстання лудиттів, яке охопило графства Ноттінгемшир, Йоркшир та Ланкашир.  Під час повстання  робітники мануфактур знищували верстати та обладнання фабрик. Введення машин вони вважали причиною низької зарплатні та безробіття. Назва «Луддизм» походить від імені легендарного підмайстра Неда Лудда (англ. Ludd), який зруйнував свій верстат. . Виступ луддитів був жорстоко придушений військами наступного року.

1862

Багатоствольний пулемет

Американець Річард Гатлінг запатентував перший у світі багатоствольний кулемет Revolving Battery Gun. Кулемет Гатлінга з виявився найуспішнішою моделлю серед кулеметів свого класу. Повертання стволів в перших моделях Гатлінга проводилось вручну, що, тим не менш, забезпечувало  скорострільність до 1200 пострілів за хвилину. Похідні моделі Гатлінга й досі стоять на озброєнні багатьох країн.

1922

Гробниця Тутанхамона

Британський археолог Говард Картер виявив у єгипетській Долині царів гробницю фараона Тутанхамона. На загальний подив, вона збереглася в недоторканності. У чотирикімнатній усипальниці були виявлені тисячі унікальних предметів старовини, найціннішим з котрих виявився кам’яний саркофаг, в котрому містилися три, вкладені одна в одну, труни. В найменшій, зробленій з чистого золота, знаходилась мумія 18-літнього фараона Тутанхамона. Сьогодні більшість із цих знахідок зберігаються в Каїрському музеї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *