4 листопада в історії України – історичні подіїї цього дня читайте в нашому традиційному огляді.

1861

Перший залізничний рейс

4 листопада 1861 року  на залізничний вокзал Львову прибув перший пасажирський потяг. Він носив назву “Ярослав”. Так було відкрито регулярне пасажирське сполучення між Віднем і Львовом. Це був перший залізничний рейс на території сучасної України.

На фото – львівський вокзалу 1912 році

1918

Бої за Перемишль

Початок україно-польських боїв за Перемишль: уночі з 3 на 4 листопада організовані загони українських добровольців опанували правобережжя міста.  За підтримки українських містян 4 листопада з міста була витиснена  польська поліція 4 листопада була з міста витіснена. Влада у Перемишлі переходить до українців. Арештовано більше сотні поляків, серед них – генерал Пухальський, австрійський комендант міста. Українська влада контролювала місто та околиці упродовж тижня.

1990

УНС

В Києві відбувся з’їзд націоналістичної фракції Спілки незалежної української молоді (СНУМ).На ньому  було оголошено про створення на  базі  організації Української націоналістичної спілки. Фактично новостворена організація об’єднала прихильників революційного націоналізму. Лідерами УНС стали Дмитро Корчинський та Олег Вітович

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *