На фото: 26 жовтня 1965 року. Лондонські “боббі” ледь стримують фанатів гурту “Бітлз” біля Букінгемського палацу. Фотографія: Ларрі Елліс/Express/Getty Images.


26 жовтня 1965 року в Букінгемському палаці королева Єлизавета Друга вручила четвірці музикантів The Beatles найвищу нагороду держави – ордена Членів Британської Імперії (MBE) з автоматичним присвоєнням титулів баронетів. Це був безпрецедентний випадок у майже столітній історії ордену і, само собою, в ще юній історії року.

Вищу нагороду було вручено “бітлам” із формулюванням «За внесок у розвиток британської культури та її популяризацію по всьому світу». Розповідь про те, які дебати викликало обговорення цього питання в обох палатах англійського парламенту, скільки кавалерів ордена повернули “знецінену” нагороду на знак протесту, та інші пристрасті могли б стати темою окремої розповіді. Проте голова лейбористів Гарольд Вілсон зумів переконати більшість, що ніхто ще не робив так багато для економіки країни, як ці четверо вчорашніх горлопанів.

“Я думав, для цього треба вводити танки та вигравати війни», – коментував факт отримання ордену Джон Леннон. До речі, за п’ять років він поверне Орден Британської імперії королеві. “Ваша Величність, я повертаю свій MBE як протест проти британської участі у конфлікті Нігерія-Біафра, проти нашої підтримки Америки у В’єтнамі та проти того, що моя пісня ”Cold Turkey” опускається у чартах. З любов’ю. Джон Леннон”, – напише Леннон у посланні до Букінгемського палацу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *