2 листопада в історії світу – пригадуємо деякі історичні події, які трапилися у цей день.

1755

Марія-Антуанета

В цей день у  віденському палаці  Хофбург народилася Марія-Ануанета – майбутня королева Франції. Вона була 15-ю дитиною імператириці Марії-Терезіїї та імператора Франциска І. У 14 років принцеса з австрійського правлячого будинку Габсбургів вийшла заміж за французького  дофіна  Людовіка. У 18 – стала королевою, дружиною короля  Людвика  XV.  Життя королівської пари обірвуться в один рік. Короля революціонери стратили  у січні 1793 року, Марію-Антуанету відправили на ешафот 16 жовтня.

1947

Політ  «Геркулеса»

В районі каліфорнійської затоки Лонг-Біч  піднявся у повітря найбільший і найширший літак “Геркулес”. Літаючий човен H-4 Hercules (на фото) довжиною 66,64 м важив 193 тони, був забезпечений вісьмома двигунами та мав розмах крил у  97 метрів. Він був сконструйований та  відомим мільйонером  Говардом Х’юзом. Той став єдиним пілотом «Геркулеса». 2 листопада 1947 року Х’юз піднявся на своєму гигнтському літаку на висоту 21,3 м і пролетів 914 м. Політ тривав близько хвилини. Це ув преший та останній політ «Геркулеса» –  більше у повітря він ніколи не піднімався. Сьогодні плаваючий літак  знаходиться в Музеї авіації Евергрін у Макміннвіллі, штат Орегон.

1973

Студенти угоняють літак

2 листопада 1973 року чотирма студентами автотехнікума було захоплено літак Як-40 авіакомпанії Аерофлот, який виконував пасажирський рейс з Москви до Брянська. Ватажку банди, раніше засудженому, було 20 років, двом його спільникам – по 17, а наймолодшому лише 16. Якимось чином вони зуміли пронести на борт обріз, дві мисливські рушниці та ножі. Погрожуючи розстрілом пасажирів, повітряні пірати через командира літака зажадали півтора мільйони доларів США та безперешкодний виліт літака в одну із скандинавських країн.  У ході штурма літака у аеропорту «Внуково»  ватажок банди застрелився, один злочинець був смертельно поранений. Були поранені й два пасажири. Наймолодший з угонщиків отримав 10 років позбавлення волі – максимальну міру покарання для неповнолітніх на той час. Ще  один злочинець був відправлений на лікування до психіатричної лікарні.

1984

Страта Барфільд

 У Центральній в’язниці американського міста Ролі  була страчена Вельма Барфілд. Жінка заради грошей та за допомогою миш’яку  відправила на той світ  двох своїх чоловіків, власну матір і кілька людей похилого віку, яких доглядала. Перед стратою вона виступила із заявою, сказавши: “Я знаю, що принесла багато болю всім сім’ям, пов’язаним з моїми вбивствами. І я шкодую. І я хочу подякувати всім, хто підтримував мене всі ці шість років”. Вона відмовилася від останнього прийому їжі, задовольнившись пачкою чіпсів та чашкою кави.  Барфілд стала першою жінкою в США, яка була страчена з моменту відновлення смертної кари в 1977 році і першою серед тих, хто був убитий через введення  смертельною ін’єкції.

1990

Початок збройного конфлікту у Придністров’ї

У Дубоссарах відбулись перші збройні сутички між молдавськими і придністровськими військовими формуваннями.  Молдавська поліція застосувала зброю намагаючись звільнити захоплені приміщення райради, суду і прокуратури. Троє осіб загинули. Це 16 людей отримали поранненя. Це були перві жертви Придністровського конфлікту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *