26 жовтня в сторії України – прем’єрство Волошина, “Народні збори Західної України” і Соціалистична партія.
1938
Премьєр-міністр Карпатської країни
26 жовтня 1938 року в Празі арештовано Андрія Бродія – очільника Ради міністрів Підкарпатської Русі (Карпатської України) .Він був звинувачений чеською владою у державній зраді – «за ведення таємних переговорів з Будапештом щодо приєднання краю до Угорщини». Новим прем’єр-міністром Карпвтської України був призначений отець Августин Волошин (на ілюстрації), який того ж дня склав присягу на вірність Чехословацькій республіці.
1939
«Народні збори»
26 жовтня 1939-го у Львові почались маріонеткові Народні збори, які “узаконили” приєднання Західної України до УРСР, на ділі ж – чергову анексію території.
На захід, який проводили в Оперному театрі з’їхалися майже півтори тисячі делегатів, яких напередодні обрали мешканці краю. Однак виборами це назвати важко. Висування кандидатів у депутати та вибори в Народні Збори проходили під пильним оком та з тиском на виборців з боку радянської влади, яка поставила собі за мету обрання прорадянських депутатів. Вибори були безальтернативними, оскільки висували одного прорадянського кандидата, узгодженого з місцевим керівництвом КПУ.
Так звані «Народні збори Західної України» ухвалили чотири декларації:
-про встановлення радянської влади в Західній Україні
-про входження Західної України до складу СРСР і возз’єднання з УРСР
-про конфіскацію поміщицьких і монастирських земель
-про націоналізацію банків і великої промисловості.
1991
Соцпартія
У Києві відбувся установчий з’їзд Соціалістичної партії України (СПУ). Головою політичної ради партії було орано обрано Олександра Мороза. 20 березня 2022 РНБО призупинила діяльність партії, а 14 червня Апеляційний суд Львова заборонив її діяльність. 22 жовтня цього року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду України відхилив апеляційну скаргу “Соціалістичної партії України” і, таким чином, остаточно заборонив її діяльність у нашій країні. За повідомленнями СБУ рішення про заборону функціонування соцпартії прийняте на підставі указу президента та рішення РНБО. В їх основі – докази деструктивної діяльності партії. Йдеться передусім про демонстративну підтримку та популяризацію агресивної антиукраїнської політики Росії як на рівні керівництва, так і “звичайних” членів цього партійного об’єднання.