Завдяки стародавнім майстрам ми й зараз можемо побачити як вииглядали правителі, що жили тисячі років тому. Адже знайдені в їх похованнях похоронні маски виготовлені з портретною схожестю.

ТУТАНХАМОН

Маска фараона Тутанхамона (1332-1323 до н.е.) – правителя XVIII египетської династії. Сьогодні вона  є однією з візитівок Каірського музею.

АГАМЕМНОН

Маска Агамемнона –   напівлегендарного царя Мікен (XIII—XII ст. до н. е.), вождя ахейського війська в Троянській війні. Знайдена Генріхом Шліманом у 1876 році у Греції. Зберігається разом з мікенськими скарбами у Національному археологічному музеї в Афінах.

ТЕРЕС І

Перший  володар Одриського царства (478—448/445 роках до н. е.). Підкорив 40 фракійських племен, об’єднавши Східну Фракію. У 2004 році біля болгарського міста Шипка знайдена чудова золота маска, яка ймовірно належала Тересу I (можливо була його посмертною маскою). Зроблена з 23-каратного золота, важить 672 грами.

РЕСКУПОРІД ІІІ

Тиберій Юлій Рескупорід III Філоцезар Філоромей Евсеб— цар Боспору у 210—227/228 роках. Маска знайдена 1837 року у кургані Куль-Оба в околицях Керчі. Зберігається в Ермітажі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *