26 вересня 1969 року світ побачив Abbey Road – останній студійний альбом The Beatles. На його обкладинці – фотографія, яка дійсно стала культовою. На ній четверо чоловіків – Джордж Харрісон, Пол Маккартні, Рінго Старр та Джон Леннон – крокують пішохідним переходом, розташованим на вулиці Abbey Road, біля студії EMI в Лондоні.
Платівка та її обкладинка зробили лондонське перехрестя одним з найпопулярніших місць на планеті. Мільйони людей здійснили паломництво до Abbey Road, щоб сфотографуватися та віддати шану генію ліверпульської четвірки. “Кавери” на легендарну світлину робили й десятки “зірок” – від Red Hot Chili Peppers до Сімпсонів.
Легендарний кадр був зроблений 8 серпня 1969 року. Звісно ж, на лондонській вулиці Еббі Роуд. То саме перехрестя знаходиться в найпівденнішій точці вулиці – на перетині з Гров-Енд-Роуд. Це район Сент-Джон-Вуд на на північному заході Лондона. Про всяк випадок, якщо будете шукати, то не орієнтуйтеся на станцію метро Єббі Роуд. Це зовсім далеко від студіїї Abbey Road, біля якої і улаштували фотосесію “бітли”.
До речі, у 1969 році студія мала інше ім’я. 8 серпня того року четвірка вийшла для фотосета з дверей студії EMI. Це було альтернативне рішення. Бо альбом, якй тоді записувався, музиканти хотіли назвати “Еверест” – на честь цигарок, які палив один із працівників EMI Джеф Емерік. “Бітлам” сподобалося зображення гор на їх пачці. Але ж Еверест-то у Непалі – їхати зніматися для обкладинки диску у Гималаї ліверпульска четвірка зовсім не палала бажанням. Інша справа – просто вийти за стіни студії. Так і зробили!
Автором світлини став Іан Макмілан – добрий знайомий Йоко Оно. А головним постановником кадру можна назвати Пола Маккартні. Саме він швиденько набросав ескіз того, як повинна була виглядати обкладинка нового альбому”Бітлз”. Знаменна фотоссессія роспочалась об 11:30 та завершилась вже за 10 хвилин. Маккмілан зробив шість кадрів! Правда, для цього йому довелося взбиратися на драбину. А місцевому поліцейському – зупиняти рух транспорту на Еббі-Роуд. “Бітлам” у свою чергу довелося тричі перейти по легендарній в майбутньому “зебрі”.
До речі, знаєте що спільного між The Beatles та фільмом “Бетмен” Тіма Бертона? Джокер (Джек Ніколсон) в останньому носить костюм від Томмі Наттера. Одяг від цього валлійского дизайнера можна побачити й на обкладинці Abbey Road – на трьох з чотирьох “бітлз”. Відокремився тільки Джордж Харрісон. Хоча, чому ж тількі він? Маккартні теж виділився – “розбавив” дизайнерський костюм виглядом свої босих ніг. Та ще й зцигаркою у руці! Таким Пол був тільки на пятому кадрі фотосету. Він і був обраний для обкладинки.
А між тим, вигляд Макартні на цій самій обкладинці спровокував цілий конспірологічний бум. кінці 1969 року з’явилась така собі теорія заговору. Мовляв, Пол насправді загинув в автокатастрофі у за три роки до того та був замінений двійником. Автори теорії знайшли на обкладинці нібито декільтка натяків на це. Серед “підказок” – наче схожий на похоронну процессію перехід четвірки через вулицю. Попереду – Джон у білому, як священик. Наприкінці -Джордж у “джинсі” як трунар. А Пол і зовсім, божечки – із заплющеними очима, босоніж, з цигаркою в руці, та ще йде не в ногу з іншими. Ну справжній небіжчик, егеж!:)
А ще такою ж “підказкою” ніби-то став білий “Фольксваген-Жук” з фото. Номер на авто – LMW281F – “мамчини конспірологи”, прочитали як «Полу було б 28 років, якби він був живий». До речі, той самий «Жук», 2001 році продали на аукціоні за2,530 фунтів. Зараз він стоїть у музеї Volkswagen в німецькому Вольфсбурзі.
А Abbey Road ставєдиним британським альбомом Бітлз, на обкладинці якого не було ані назви гурту, ані назви самого альбому. Джон Кош, який займався оформленням платівки, сказав тоді таку фразу: “The biggest band in the world, you don’t have to say who they are – everyone knows who they are.” “Це найвідоміша група у світі, нам не потрібно говорити, хто вони – усі й так знають, хто вони!». І це було правдою!