25 жовтня в історії Запоріжжя – в цей день відкривали універмаг “Правобережний” та кафе “Колиба”, перейменовували вулицю на Бабурці та здобували чемпіонство у гандболі
1970
Універмаг “Правобережний”
25 жовтня 1970 року тріумфують мешканці Правого берега. У їхніх пенатах відкривається величезний і найсучасніший універмаг. Головна на багато років уперед торгова точка Ленінського (зараз – Дніпровського) району одержує назву “Правобережний”. Місцезнаходження культового універмагу – перехрестя бульвару Вінтера та вулиці Кияшка. На перших двох поверхах працювали промтоварні зали. Вище – їдальня для продавців, склади і навіть радіовузол із міні-АТС. І це ще не все – є стіл розкрою тканин, прасувальний цех, безкоштовна майстерня з припасування верхньої сукні по фігурі, трохи пізніше з’явиться кафетерій. Прихід ринкових відносин універмаг не витримав. Але торгівля не полишила стіни будівлі. Наразі тут розміщується супермаркет “Сільпо”.
1974
ЗМетІ- чемпіон!
У жовтні 1974року у запорізькому спорткомплексі “Стріла” цілий тиждень киплять баталії чемпіонату України з гандболу серед жіночих команд. У рідних стінах чудово виступають гандболістки Запорізького металургійного інституту. Наші землячки виграють усі свої сім матчів. Серед інших запоріжанки подолали й три колективи вищої ліги – київські «Спартак» та «ДСК-3», черкаську «Освіту». Таким чином студентки ЗМетІ вперше виграли титул чемпіонок республіки. У складі переможниць виступали: Берзіна, Повадчук, Перепадя, Зайковська, Іщенко, Михайлова, Тавтельова, Столярова, Дем’янова, Роботягова, Мозуль, Маковоз. Наставники команди – старший тренер Леонід Ратнер та тренер Володимир Волков.
1989
«Колиба»
А 1989 року у цей день радіють мешканці Павло-Кічкасу. Тут відкривають кафе «Колиба». Раніше на його місці була орсовська їдальня «Запоріжсталі». Нові господарі-кооператори перетворили приміщення – «оформили у приємному коричневому кольорі інтер’єр, у вікнах замість звичайних шибок вставили різнокольорові вітражі, а меблі зробили «під старовину». У «Колибі» зразка 1989 року можна покуштувати страви української кухні: «Тарасову страву», «Свинину смачну по-запорізькому», «Сніданок козацький», вареники з різноманітними начинками, галушки «Калорійні», «Яловичину по-мелітополські».
1990 рік
Гуд бай, Ворошилов!
32 роки тому у лексиконі запорожців ще немає слова “декомунізація”. Проте з’являються її перші ластівки. Так, 25 жовтня 1990 року Запорізький міськвиконком ухвалює рішення про перейменування однієї з вулиць Хортицького житлового масиву. Карту міста залишає ім’я червоного маршала Климента Ворошилова. На зміну йому приходить вулиця Запорізького козацтва – на честь його 500-річчя. До речі, це перейменування змінює не лише місцеву топоніміку, а й міський сленг. Адже багато років бабурчани називали перейменовану вулицю просто – “Варшава”. Варто додати, що того ж таки 1990-го року козацькі назви присвоюються і кільком новим вулицям Запоріжжя. Наприклад, на тій же Бабурці з’являються вулиці на честь Дорошенка та Калнишевського, а у Бородинському мікрорайоні – вулиця Дніпровських порогів.
2015
Вибори
25 жовтня 2015 року запорожці обирали нову міську владу – мера та депутатів міськради. Міського голову з першої спроби обрати не вдалося. У другий тур вийшли два кандидати. Майже 32% голосів набрав головний інженер комбінату “Запоріжсталь” Володимир Буряк, який позиціонував себе як самовисуванець. Ще одним фіналістом став кандидат від БПП “Солідарність” Микола Фролов – з результатом 12,96%. Серед партій, які подолали 5% бар’єр у Запорізьку міську раду, найбільшу кількість депутатських мандатів отримали партії “Опозиційний блок” (31,25%), “Нова політика” (14,06%) та “УКРОП” (14,06%).