1237
Габсбургі
На німецький престол короновано Рудольфа Габсбурга. Ця подія стало початком звеличення династії, яка відіграла важливу роль у історії Європи в наступні 650 років. Останній правлячий монарх династії Габсбургів цісар Австро-Угорщини Карл I зрікся престолу 1918 року.
1632
Левенгук
Народився Антоні ван Левенгук – голландський натураліст, основоположник наукової мікроскопії. Першим використовував мікроскоп для наукових спостережень. Вчений не отримав жодної спеціальної природничо-наукової освіти. Початковою його справою була бухгалтерія. На дозвіллі шліфуючи оптичні стекла, Левенгук став поступово використовувати свої лінзи для спостереження за навколишнім світом. Він вставляв скло, що давало 150-300-кратне збільшення, у металеві тримачі з прикріпленою до них голкою для насаджування об’єкта спостереження і розглядав усе, що можна. Зі своїм мікроскопом Левенгук першим в історії побачив бактерії та еритроцити, сперматозоїди і частинки епітелію, що відлущилися, будову оку комах і поперечну будову м’язової тканини.
Ілюстрація: Як Веркольє «Портрет Антоні ван Левенгука».
1648
Вестфальський мир
В місті Оснабрюк Священна Римська імперія, Франція та Швеція підписали угоду, яка разом з Мюнстерським договором, укладеним в травні, увійшла в історію як Вестфальський мирний договір. Ця подія стала кінцем Тридцятирічної війн іта радикально змінила баланс сил у Європі. У результаті Вестфальського договору Священна Римська імперія втратила свій домінуючий вплив у Європ, більше 300 дрібних німецьких держав отримали фактичний суверенітет Нідерланди здобули незалежність від Іспанії, Швеція отримала контроль над Балтійським морем, а Франція стала гегемоном серед європейських держав .
1795
Третій поділ Речі Посполитої
У Петербурзі Австрією, Прусією і Росією підписано конвенцію про третій розділ Польського королівства. Росія отримала литовські, білоруські й українські землі на схід від Бугу й лінії Немирів-Гродно. Пруссія – території, заселені етнічними поляками на захід від річки Пилипиці, Вісли, Бугу й Німану разом із Варшавою, а також землі в Західній Литві. Австрія – Краків і частину Малої Польщі між Пилипицею, Віслою та Бугом, частину Підляшшя та Мазовії.
1960
Трагедія на Байконурі
Перший пуск міжконтинентальної балістичної ракети Р-16 із на Байконурі обернувся трагедією. За 15 хвилин до запуску ракета вибухнула на стартовому майданчику, живцем згоріли 74 людини (в деяких джерелах – від 90 до 165). Серед загиблих – командувач Ракетних військ стратегічного призначення СРСР маршал артилерії Митрофан Неделін. Трагедія була суворо засекречена, повідомлялося тільки про загибель Неделіна – нібито в авіакатастрофі.