Під час розкопок стародавнього міста Перре в турецькій провінції Адіяман був виявлений медальйон із зображенням обличчя Медузи, якому 1800 років.

Про знахідку повідомляє thehistoryblog.com. Бронзовий медальйон має рельєфний портрет Горгони, і спеціалісти вважають, що він був нагородою для солдата. Вірогідно, що носили його на шиті або обладунку під час військових церемоній.

Медальйон, знайдений у Перре, виконаний у стилі Медузи Ронданіні –  римської мармурової маски 1-2 століття нашої ери. Остання у свою чергу ймовірно, є копією класичного грецького оригіналу.

Зображення Медузи як красуні, перетвореною Афіною на чудовисько,міцно утвердилося в 1 столітті до нашої ери, закріплене розповіддю Овідія про міф у «Метаморфозах». Він також пояснює походження горгоніона — медальйона з головою Медузи — та його використання на військових обладунках. Афіна, як розповідає Персей через Овідія, взяла голову Медузи і прикріпила її до свого щита, щоб наводити жах на своїх ворогів.

Вважалося, що голова Медузи здатна відлякувати зло. Горгонеї де тільки не використовувались. Це були архітектурні елементи, зображення  на монетах, коштовностях, меблях, кераміці тощо. У тому числі і на обладунках. На відомій Олександровій мозаїці з Будинку Фавна в Помпеях, Олександр Македонський має горгоніон на своїй кірасі.

Минулорічні розкопки в тій самій місцевості Перре виявили великі фрагменти бронзового військового диплома 2-го століття нашої ери. Латинський напис на бронзовій пластині вказує на те, що його власником був Кальцілій Античний, який служив два десятиліття військової служби в Сирії та був з честю звільнений у відставку в 123 році нашої ери. Вважається, що час створення  медальйона Горгони трохи пізніший за диплом, але виявлення двох важливих військових пам’яток свідчить про те, що ця територія була принаймні відвідуваною солдатами та ветеранами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *